ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

      Діяльність школи  простежується з 1865 року. В цьому році у Рахнівці була відкрита церковно-приходська школа. Вона  не  мала  власного  приміщення    і  тому  розташовувалась  у  різних  хатах  з  маленькими  вікнами  і  земляною  долівкою.

      В  1883  році  на  прохання  і  кошти  селян    було  побудоване  приміщення  церковно  –  приходської  школи  з  однією  класною    кімнатою,  покрите  соломою,  із  земляною  долівкою.  В  архівних  документах  м.Камянця –Подільського   читаємо: «Церковно –  приходская  школа  открыта  в  1884г.  старанием   священника  Е.  Надольского;  помещается   в  собственном   здании,   построенном   в  1883г.  на  средстве  прихожан    попечительства»

      «Труды  Подольского  епархиального  историко  – статистического    комитета»  ,   выпуск  9,    под  редакцией  свящ.  Ефима  Сицинскаго,  1901г.

      Навчання в цій школі було розраховане на три роки. За цей час діти повинні були вивчити напам’ять богослов’я, арифметику, російську мову.

      1901 році вчителькою церковно-приходської школи була Варвара Глаголєва.

        На кінець 1909 року в школі навчалось 38 хлопчиків і  9 дівчаток. Учителем був Феодосій Діомидович Панчук.

      В 1912 році в селі була відкрита земська школа в ново побудованому приміщенні на кошти від пожертвування громади. В цій школі була одна класна кімната і одна вчительська квартира. Навчання проходило одноразово трьох класів з одним вчителем. Основним предметом залишався Закон Божий. Дисципліна трималась на палках.

      В 1920 р. під школу було передано найкращий будинок в селі – покої барона Корфа.

Фото наш час – «Покої барона Корфа»

      У 1934 р. в Рахнівці відкривається семирічна школа. Чимало  випускників здобули вищу,  середню спеціальну освіту і працювали на різних ділянках роботи.

      Зі стін школи довоєнного періоду вийшли відважні воїни що проявили  мужність і відвагу в боротьбі з фашистами і полягли смертю хоробрих.
     

      В роки війни (1941-1945рр.) фашисти пограбували школу.
     

      Після визволення села від фашистів в селі знову відкрилась семирічна школа. В 1944 – 1945 р. в селі був перший післявоєнний випуск юнаків і дівчат  села, які одержали свідоцтво про семирічку.

Фото 1947 р. – І-й випуск учнів 7-го класу Рахнівської семирічної школи

      В 1951 році в Рахнівці відкрилась середня школа.

        В 1953 році відбувся I-ий випуск Рахнівської середньої школи. За період від 1953 року школу закінчило 2675 випускників.

        У 2009 році було введено в дію новий корпус школи в якому розмістилось 5 класів, глобальна бібліотека, спортивний зал, внутрішні туалети.

Фото наш час – новий корпус школи

      Документами, що збереглися у школі та в архівах, засвідчені директори Рахнівської семирічки, а саме:

      Терьохін Григорій Миколайович. Він працював у школі з 1945 по 1949 роки. Терьохін Г. М. – виходець з Дніпропетровської області , росіянин за походженням.

      В 1949 році на посаду директора Рахнівської семирічки був призначений Чеховський Йосип Антонович. Із виписки по Дунаєвецькому райвно: «Наказ №121 по Дунаєвецькому Райвно від 25.01.49 р. Призначити директором Рахнівської семирічної школи  Чеховського Йосипа Антоновича. Надати йому право користуватися всіма кредитами та першою підпискою». Чеховський Йосип Антонович працював на посаді директора за відсутністю відповідної освіти.

      В серпні 1949 року на посаду директора школи була призначена Пудловська Софія Павлівна.

      Директори Рахнівської середньої школи:       

      Гумінський  Едуард  Іванович  працював  в Рахнівській середній школі з 1952 року по 1955 рік. Із виписки по Дунаєвецькому райвно: «Наказ по Дунаєвецькому Райвно від 26.07.52 р. Високоерудований і грамотний педагог,  Гумінський Е. І. багато зробив для  покращення  якості  навчального –  виховного процесу в школі.

      Найваговішу сторінку в  історію школи  вписав  директор Кліщ Василь Іванович, який в 1955 році був переведений на посаду директора Рахнівської середньої школи. В даній школі Кліщ В.І. працював до 1981року директором – всього 26років. На період діяльності  Кліща Василя Івановича припадає найвищий розквіт школи, збагачення її духовного та інтелектуального потенціалу.

(Фото рік невід. – по середині Кліщ Василь Іванович)

      З 1981 по 1982 рік посаду директора Рахнівської середньої школи обіймав Жилюк Антон Ананійович. За один рік перебування на посаді директора відзначився посиленою увагою до кадрів. Багато вільного часу віддавав шкільній молоді, намагався урізноманітнити виховний та навчальний процеси в школі.

(Фото рік невід. – 2-й з права на ліво Жилюк Антон Ананійович)

      В 1982 році директором школи було призначено вчителя математики даної школи Шинкаря Василя Никифоровича.

      Шинкар Василь Никифорович працював директором Рахнівської середньої школи сім років – з 1982 по 1989 рік.

    (Фото рік невід. – Шинкар Василь Никифорович)

      За час його трудової діяльності було зміцнено матеріальну базу школи, багато зроблено для покращення якості навчально-виховного процесу.

      В 1986 році школа відзначила свій 120-річний ювілей.

      З 1989 року  директором був Слюсарчик Михайло Йосипович. Зміцнив матеріальну базу школи, перевів школу на водяне опалення, відкрив комп’ютерний клас.

(Фото 2005 р. – Слюсарчик Михайло Йосипович)

      З 1999 р. директором стає Слюсарчик Надія Олексіївна – вчитель математики та інформатики,родом із с. Пилипи-Хребтіївські Новоушицького р-н. Із виписки по Дунаєвецькому райвно: «Наказ №1 і №2 по Дунаєвецькому Райвно від 25.02.99 р. і 01.03.99 р.»  За час її директорства також була зміцнена матеріальна база школи.

 (Фото 2016 р. – Слюсарчик Надія Олексіївна)

      У 2005 р. директором знову стає Слюсарчик Михайло Йосипович.

      На цій посаді він пробув до 2006 р. Із виписки по Дунаєвецькому райвно: «Наказ №58 по Дунаєвецькому Райвно від 23.08.2005 р.

      З 2006 р. і по 2012 р. директором школи працювала Бурляк Валентина Василівна, родом із с.Рахнівка із вчительської сімї,  до цього працювала вчителем фізики цієї ж школи. Із виписки по Дунаєвецькому райвно: «Наказ №36 по Дунаєвецькому Райвно від 04.05.2006 р.  За час її директорства також було зміцнено матеріальну базу школи та у 2009 році введено в дію новий корпус школи.

      З 2012 р. і по 2015 р. директором школи працював Алексєєв Юрій Всеволодович, який до цього працював завучем цієї ж школи. За спеціальністю вчитель географії. Освіту здобув у Чернівецькому державному університеті ім.Ю.Федьковича який закінчив з відзнакою.

      За час його директорства було зміцнено матеріальну та методичну базу школи. Зокрема було вибурено артезіанську скважину та капітально реконструйовано корпус №3, в який було перенесено харчоблок.

(Фото 2009 р. – в першому ряду 2-га з ліва на право Бурляк Валентина Василівна; в останньому ряду 1-й з ліва на право Алексєєв Юрій Всеволодович)

       З 2015 р. і по  2016 р.   посаду директора школи знову займала Слюсарчик Надія Олексіївна.

       У 2016 р. школу очолила Оксана Володимирівна Каліновська, учителька іноземної мови. Цього ж року Рахнівська ЗОШ згідно рішення одинадцятої (позачергової сесії) №11-11/2016 від 12.08.2016 р.  стала  Рахнівським НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., ДНЗ».

(Фото 2019 р. – Каліновська Оксана Володимирівна)

        З 2020 р. і по сьогоднішній час посаду директора займає Машталер Тетяна Володимирівна, учителька математики та інформатики. Цього ж року Рахнівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., ДНЗ» було реорганізовано у Рахнівську гімназію.

Історія школи

Підстава: фонд 1, опис 3, справа  796, аркуш 79 – об’єднаних установ школа-дитячий садок;

фонд 106, опис 1, справа 3, аркуш 15.